Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах.
Складовою ініціативи ЄС та ЮНІСЕФ «Діти миру» є проект «Вчимося жити разом» з розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний Університет «Києво-Могилянська академія». Проект реалізується у двох напрямках – формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям і родинам психосоціальної підтримки.
Національний Університет «Києво-Могилянська академія» реалізує проект з листопада 2015 р. У межах проекту заплановано проведення навчальних тренінгів для 4000 педагогів, 450 практичних психологів та 100 соціальних працівників з основ емоційного спілкування, створення довірливого класного середовища – безпечного, відкритого дітям та батькам, сприятливого для розвитку стосунків, захисту від наслідків соціальних катастроф. Протягом листопада 2015 – грудня 2016 р. близько 300 000 дітей та їхніх батьків візьмуть участь програмі психосоціальної підтримки. Програма проекту є комплексною і передбачає допомогу дитині на рівні сім’ї, громади, психологічного консультування та спеціалізованої психотерапевтичної допомоги.
На сьогодні у проекті вже пройшли навчання 1550 педагогів та 230 практичних психологів з п’яти східних областей. Близько 26 тис. дітей взяло участь у програмі психосоціальної підтримки. Відкрито та повноцінно функціонує центр психосоціальної реабілітації НаУКМА у м. Слов’янськ. Програма проекту засвідчує свою надзвичайну актуальність та отримує високі позитивні відгуки учасників.
Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» долучився до реалізації проекту в січні 2016 року. Упродовж року за компонентом «Освіта на засадах життєвих навичок» 735 педагогів-вихователів дошкільних навчальних закладів і 2505 вчителів загальноосвітніх навчальних закладів буде навчено для викладання розроблених у рамках проекту тренінгових курсів. У вересні-грудні 2016 року понад 170 тисяч дітей пройдуть тренінги з розвитку життєвих навичок ефективного спілкування, самоконтролю, керування стресом, розв’язання проблем і конфліктів. Це навички, які підвищують стійкість дітей та молоді у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації до нових умов, допомагають знайти нових друзів і відновити душевний спокій.
На сьогодні в базових областях визначено перелік навчальних закладів, які братимуть участь у проекті. Повною мірою функціонує Портал превентивної освіти (autta.org.ua), на якому педагоги й психологи можуть знайти статті, розробки уроків, тренінгів, виховних годин, відеоматеріали і мультимедійні презентації з тематики проекту, а також ознайомитися з ходом його виконання та авторськими блогами учасників проекту. Створено команди авторів, щоб у стислі терміни завершити розробку навчально-методичних комплектів, які складаються з посібників для учнів, для вчителів та збірки мультимедійних матеріалів. В рамках проекту також розробляється комп’ютерний курс для педагогів, який дозволить у майбутньому залучитися до викладання цих курсів будь-якому навчальному закладу.
***
Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України з 1997 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більшеінформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter,Facebook.
Про ЕСНО: Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) фінансує операції з надання допомоги жертвам природних та антропогенних катастроф і конфліктів за межами Європейського Союзу. Допомога надається неупереджено, безпосередньо людям, які її потребують, без проявів дискримінації чи расових уподобань, етнічної приналежності, релігії, статі, віку, національності чи політичних поглядів.
Про Національний університет «Києво-Могилянська Академія»: Національний університет «Києво-Могилянська академія» створює, зберігає та поширює знання у природничій, соціальній, гуманітарній і технічній наукових сферах. Могилянка – це спільнота, яка формує високоосвічену, національно свідому, чесну, небайдужу, творчу особистість, здатну незалежно мислити і відповідально діяти згідно з принципами добра та справедливості, для розвитку відкритого і демократичного суспільства.
Про Дитячий фонд «Здоров’я через освіту»:
Громадська організація Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» спрямовує свою діяльність на розробку та впровадження в навчальних закладах програм, які базуються на формуванні у дітей життєвих навичок, які допомагають їм долати виклики щоденного життя та адаптуватися до життя у мінливому світі.
Організація співпрацює з Агенціями ООН (ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Фонд народонаселення ООН), ВООЗ, Німецьким бюро співробітництва (GIZ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Корпусом миру США в Україні. Національні партнери – Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, регіональні інститути післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська спілка вчителів і тренерів» (ВСЕСВІТ).