top of page

2019-2020 навчальний рік

Тренінгове заняття « Формула вибору професії».

5 березня в Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка було проведене тренінгове заняття « Формула вибору професії». На  занятті учні доторкнулися до дуже важливої проблеми - проблеми вибору професії. Це відповідальне та серйозне рішення. На правильність цього рішення буде впливати: наскільки активно вони отримують інформацію про цікавий для  них вид діяльності, чи вміють вони  зважити всі "за" і "проти", планувати, будувати життєвий прогноз, вчитися передбачати можливі наслідки своїх рішень. Також учні дізналися наскільки важливо керуватися при виборі професії не тільки сферою нашої "хочу", але і сферами "можу" і "треба". Для цього необхідно чітко усвідомлювати свої професійні уподобання, те, які вимоги до нас пред'являє та чи інша професія, те, які вимоги висуває до нас ринок праці, а можливо, є якісь життєві обставини, що обмежують вибір професії.

Профорієнтаційний тренінг « Впевнено крокую у майбутнє»

26 лютого 2020 року практичний психолог Торговицького НВО Суржко Ольга Миколаївна провела профорієнтаційний тренінг «Впевнено крокую у майбутнє» з учнями 9 класу Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка, де учні ознайомилися з типами професій, формулою «Хочу-Можу-Треба», що впливає і що заважає при виборі професії, надано поради як обрати професію та запропоновано буклети «Орієнтуємо на професію». Психолог школи ознайомила учнів з тим, що не лише потрібно керуватися своїми бажаннями, а й враховувати здібності, можливості та стан здоров’я. Надано інформацію про алгоритм професійного самовизначення, поради та рекомендації. Під час тренінгу проводили вправи та ігри пов’язані з темою, програвали ситуації та вгадували професії.

Урок-тренінг "Безодня, за якою морок"

   21 лютого у Торговицькій ЗШ І-ІІІ ступенів практичним психологом Торговицького НВО був проведений урок –тренінг «Безодня, за якою морок». Який допоміг старшокласникам сформувати негативне ставлення до наркотичних засобів, визначити причини виникнення наркозалежності,  усвідомити наслідки вживання наркотиків для людського організму, допомогти близькій людині або знайомому, який почав вживати наркотики.

   Особливе занепокоєння викликає той факт, що у наркоманії –  « молоде обличчя». Основне число  людей , що вживають наркотики зараз становить підростаюче покоління - молоді люди у віці від 14 до 30 років. Учні прийшли до висновку, що наркотики – це не просто речовини, що наносять шкоду здоров'ю, вони стрімко і незворотньо руйнують організм  і  особистість людини.

Тренінг «Карта життя: самостійний вибір майбутньої професії»

З метою допомогти учням зорієнтуватися у світі сучасних професій, здійснити професійне самовизначення з урахуванням психолого-індивідуальних особистісних властивостей з учнями 11 класу в Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. був проведений  профорієнтаційний тренінг «Карта життя: самостійний вибір майбутньої професії».

     В програмі тренінгу використовуються вправи, ігри профорієнтаційного змісту, які дають можливість створити позитивне середовище, в якому учні можуть навчатися новим способам дій і поведінковим реакціям; експериментувати з новими стратегіями у вирішенні проблем; усвідомлено поставитися до вибору майбутньої професійної діяльності.

     В основу даного тренінгу покладена формула вибору професії «Хочу – Можу – Треба». Учні поступово проходять ряд вправ, набуваючи практичний досвід використання цієї формули при вирішенні проблеми професійного самовизначення.

Тренінг "Безпечне користування Інтернетом"

До Дня безпечного Інтернету практичний психолог Суржко О.М. провела для учнів 10 класу Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є. Ф. Маланюка тренінг "Безпечне користування Інтернетом". Учні приймали активну участь, обговорювали позитивні і негативні сторони ІНТЕРНЕТУ, грали в гру «Хто скоріше дістанеться до стіни» в якій учні зробили висновки, як легко маніпулювати людьми, а особливо дітьми.  Тому завжди необхідно пам'ятати про власну безпеку.

Разом для найкращого Інтернету

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цього року він проходить під гаслом « Разом для найкращого Інтернету».

В рамках цього проєкту у Нерубайській ЗШ І-ІІ ступенів Торговицького НВО проведено тренінг з учнями 8 класу. Практичний психолог Суржко О.М. ознайомила учнів з правилами безпечного поводження в мережі, а також з етикетом спілкування, та наголосила на тому, що безпека в спілкуванні у всесвітній мережі може зашкодити не лише кожному зокрема, але й сім’ї та друзям.

Профорієнтаційне заняття "Профорієнтація. Ким я хочу стати ?"

Вибір професії, яка відповідає інтересам і нахилам особистості молодої людини – завдання складне. Воно не завжди під силу підлітку, тому треба постійно, цілеспрямовано допомагати формуванню інтересу і любові до певного виду професійної діяльності. Важливо, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, актуальних в місті, районі, регіоні. Для цього потрібно кваліфіковано інформування, поступове та цілеспрямоване ознайомлення зі світом професій за сучасними профорієнтаційними методиками.

    З метою сприяння професійному самовизначення учнів, формуванню позитивного ставлення до професій, що користується попитом на ринку праці 22 січня в нашій школі практичним психологом був проведений тренінг «Профорієнтація. Ким я хочу стати?». Учні були активними учасниками, які висловлювали свою точку зору, щодо вибору професії. 

    Учні отримали рекомендації про шляхи правильного вибору професії.

Тренінг «В твоїх руках – твоє здоров’я та життя"

21 січня в рамках Тижня безпеки життєдіяльності в Торговицькій школі для учнів 11 класу практичний психолог Торговицького НВО Суржко О.М. провела тренінг   «В твоїх руках – твоє здоров’я та життя". Тренінг відбувся з метою просвітницької роботи серед молоді щодо здорового способу життя.

На якому учні висловлювали свою думку "Що для них є здоров'я". Створювали модель "Здоров'я", та позбавлялися від шкідливих звичок.

Психолог під час заходу розповідала про негативний вплив шкідливих звичок на самопочуття, намагалися сформувати у школярів прагнення займати активну життєву позицію, сприяли визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя.

Година спілкування «Булінг, або цькування виклики та протидія»

21 січня 2020 року з учнями 9 класу Торговицької школи була проведена година спілкування «Булінг, або цькування виклики та протидія». 

Мета заходу: запобігати різним формам насилля в учнівському середовищі. Розглянули наступні завдання:

-навчити учнів виявляти основні ознаки булінгу в учнівському середовищі та протистояти різним формам насилля стосовно інших учнів чи їх самих безпосередньо;

-визначити ставлення дітей до проявів булінгу й оцінити ризик появи (або реальні прояви) булінгу в колективі;

-сформувати стійке усвідомлення бажання протистояти різним проявам насилля одних учнів стосовно інших.

Тренінг «Формула успіху»

 Вибір професії, яка відповідає інтересам і нахилам особистості молодої людини – завдання складне. Воно не завжди під силу підлітку, тому треба постійно, цілеспрямовано допомагати формуванню інтересу і любові до певного виду професійної діяльності. Важливо, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, актуальних в місті, районі, регіоні. Для цього потрібно кваліфіковано інформування, поступове та цілеспрямоване ознайомлення зі світом професій за сучасними профорієнтаційними методиками.

     На виконання наказу начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 03 грудня 2019 року №878-ОД "Про проведення тренінгів профорієнтаційного спрямування", з метою упровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної  роботи, популяризації робітничих професій з учнями 10 класу Торговицької школи практичним психологом Торговицького ПТУ №30 Мандрик І.М. був проведений тренінг «Формула успіху». Учні були активними учасниками, які висловлювали свою точку зору, щодо вибору професії, навчального закладу і ймовірності працевлаштування за обраною професійною діяльністю.

    Учні отримали рекомендації про шляхи правильного вибору професії.

Ми за життя без насилля!

9 грудня з учнями 5 класу Торговицької школи практичним психологом Торговицького НВО  було проведене розвивальне заняття з елементами тренінгу : «Ми за життя без насилля!»

Метою розвивального заняття було: сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для учнів чи інших людей; обговорити питання, як відрізнити конфлікт від  насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з однолітками чи іншими людьми.

Акція "Наші серця - проти насилля!"

Ранок 5 грудня розпочався в Кам'янецькій школі із акції “Наші серця – проти насильства”.

Учні 5 класу разом з практичним психологом Торговицького НВО Суржко О.М. створили плакати з сердець, на яких діти написали, що їх турбує, висловили свою думку про насильство та протидію йому.

Метою проведення акції “Наші серця – проти насильства” є привернення уваги учнів, батьків та вчителів до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, школі, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав дітей.

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

3 грудня в Свердликівській ЗШ І-ІІ ст. в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" практичним психологом було проведено ряд заходів, щодо попередження домашнього насильства та насильства в шкільному середовищі. 

З учнями 7 класу був проведений тренінг "Стоп насильство!", де учні ознайомилися з видами насильства, розглянули поняття "булінг" та "кібербулінг", та створили плакати на тему: "Стоп насильство!"

З учнями 8 та 9 класів психолог Торговицького НВО провела тренінг "Ми проти насильства!".Метою тренінгу було сформувати в учнів позитивний імідж здорової людини, активізувати знання учасників тренінгу, діагностувати форми насильства та виявляти дітей, які перебувають у несприятливих умовах, в екстремальній ситуації, ознайомити з різними видами насильства, жорстокого поводження з дітьми.

 

Ми проти насильства!

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня  у регіонах України в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок.

 У рамках акції «16 днів проти насилля» практичним психологом Суржко О.М. проводився тренінг у 10 класі Торговицької школи  на тему: «Ми проти насильства!».

Метою тренінгу було сформувати в молодіжному середовищі позитивний імідж здорової людини, активізувати знання учасників тренінгу, діагностувати форми насильства та виявляти дітей, які перебувають у несприятливих умовах, в екстремальній ситуації, ознайомити з різними видами насильства, жорстокого поводження з дітьми.

Під час тренінгу учням зачитувалась притча «Все залишає свій слід»; учні записували на плакатах асоціації зі словом «насильство», а на іншому  асоціації зі словом «ненасильство»; давали відповіді на питання: «Що я можу зробити для попередження та подолання проблеми домашнього насильства?», «Що може зробити суспільство для подолання цієї проблеми?», «Що може зробити держава?», а також виконували ряд вправ після, яких зробили висновки, що домашнє насильство є системою жорстокої та небезпечної поведінки, яка може включати в себе акти залякування, ізоляції та примусу.

Анкетування «Я і мій клас»

З метою поліпшенню психологічного клімату в учнівському середовищі в 6 класі Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО 21 листопада 2019 року, практичний психолог провела анкетування на тему:  «Я і мій клас» спрямовані на  виховування в учнів повагу одне до одного.

Мета: Навчити учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій у класі; сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків; виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова і вчинки.

Семінар - навчання учнів та педагогів у форматі співпраці з КМАНУМ

13 листопада 2019 року методисти, консультанти, наукові керівники Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді провели консультаційні заняття для учнів, вчителів, керівників гуртків НТУ смт Новоархангельськ.

Методист КМАНУМ Ящук Т.А. подякувала за співпрацю вчителям, методистам. Щороку учні шкіл Новоархангельського району виборюють призові місця не тільки в обласному етапі, а й стають учасниками ІІІ Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН.

Тренінг "Наркоманія - це зло!"

На виконання районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2017-2019 роки 12 листопада в Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка практичним психологом   було проведено тренінг для учнів 8 класу «Наркоманія – це зло!!». Основний  наголос було зроблено на тому, щоб розширити рівень поінформованості підлітків з проблем, пов׳язаних із вживанням наркотиків, з׳ясувати найбільш поширені причини їхнього вживання підлітками, вплив на організм і соціальні наслідки згубної пристрасті; сформувати прагнення протидіяти вживанню наркотичних речовин, займати активну життєву позицію.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня відзначався  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.
Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці, з учнями 10 класу Торговицької школи практичним психологом був проведений тренінг "Людина не для продажу" .  Мета заходу -   ознайомити учнів з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем, його історичними витоками і сучасними проявами; сприяти формуванню особистості, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу; навчати дітей використовувати знання по праву в різних життєвих ситуаціях; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, доброзичливість, людяність, пошану до людської особи; навчати поведінки у важких ситуаціях; підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища; показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Розвивальне заняття з елементами тренінгу із пʻятикласниками: «Ми – разом!»

З учнями 5 класу Кам'янецької школи практичним психологом Торговицького НВО  було проведене розвивальне заняття з елементами тренінгу із пʻятикласниками: «Ми – разом!» .

Метою розвивального заняття було:створення соціально-психологічних умов для успішної адаптації п’ятикласників до нових умов навчання, сприяння згуртованості класних колективів та емоційному зближенню учнів,  налагодження  дружніх стосунків у класі, формування психологічного здоров’я школярів.

Тренінг "Я - п'ятикласник"

Початок навчання в 5-у класі — особливий етап в шкільному житті дитини. Перед кожним учнем стоїть задача адаптації до незвиклих умов навчання: до безлічі учбових предметів, до нових вчителів і т.п. У п'ятикласників спостерігаються відносно висока тривожність, деяке зниження успішності, проблеми в поведінці. Крім того, наближається «важкий вік», коли діти перетворюються на підлітків. Провідною діяльністю стає міжособове спілкування, але при цьому основним заняттям залишається навчання. Це ще одна причина внутрішнього конфлікту, що переживається тими, що вчаться 5-го класу.

Адаптація учнів 5 класів

 

У процесі навчання у школі дитина проходить через ті чи інші кризові етапи, кожний із яких має свою специфіку, свої проблеми, що потребують особливої уваги педагогів, батьків та психологічної служби навчального закладу. Одним із цих етапів є перехід учнів початкової школи у середню.

П’ятий клас – кінець дитинства, період, що безпосередньо передує підлітковому. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих, визнають їх авторитет, чекають від учителів, батьків та інших дорослих допомоги і підтримки. Це відкриває великі можливості для виховних впливів.

Тренінг для батьків "Попередження насильства, жорстокості в сім'ї та в дитячому колективі"

Насильство та жорстоке поводження з дітьми, на жаль, стали для сучасного українського суспільства звичними явищами. Не поодинокими є випадки, коли замовчується не лише факт самого насильства, й приховуються його наслідки. Особливу увагу у вирішенні цього питання слід зосередити на профілактичній, просвітницькій роботі перш за все, з сім’єю.

7 жовтня 2019 року  практичним психологом Торговицького НВО був проведений тренінг для батьків «Попередження насильства, жорстокості в сім’ї та в дитячому колективі».

Учасників тренінгу були ознайомлені з результатами онлайн-опитування дітей.

Під час тренінгу батьки виконували вправу «Моя сім’я» де усвідомили та аналізували взаємини в сім’ї, та можливість змінити сформовані сімейні стереотипи. Працювали в групах, обговорювали причини, види та наслідки насильства, пропонували свої способи попередження насильства.

По завершенню тренінгу батькам були вручені пам'ятки для батьків. 

Онлайн-опитування "Чи існує насильство у вашому житті?"

Проблема насильства та жорстокості залишається актуальною у зв’язку з динамічними змінами соціокультурної ситуації та специфічними тенденціями в житті сучасного суспільства. У Торговицькій школі проводиться онлайн-опитування. Метою  було вивчення думки респондентів з приводу проблеми насильства і нехтування правами дітей в школі.

Дослідження проводиться анонімно серед учнів 7 класів.

Заняття "ЗДОРОВИМ БУТИ МОДНО"

 

З метою пропаганди здорового способу життя, посилення роботи серед учнів школи з питань формування у них навичок здорового способу життя у 6 класі Торговицької загальноосвітньої школи був проведений тренінг "Здоровим бути модно".

Учні мали можливість висловити думку щодо значення здоров’я для кожного з них, створити шлях до здоров’я. Діти  активно працювали в групах, а потім кожна група презентувала свій проект. Учні прийшли до спільної думки, що шлях до здоров’я – це правильне, збалансоване харчування, достатня рухова активність, сон, гігієна, режим дня, відмова від шкідливих звичок.  Тренінг  був насичений, цікавий та змістовний.

Диспут «Гра «Собачий кайф», як основна залежність сучасних підлітків».

Сучасне покоління людей нероздільно пов’язнане з інформаційними технологіями, які впливають на всі сфери суспільного життя, на всіх і на кожного. Діти – не виняток, адже перебувають під впливом нескінченного потоку інформації, який лине з екранів телевізорів, комп`ютерів. 

Діти з головою поринають в ігровий світ. А надмірне захоплення телевізором, інтернетом, комп`ютерними іграми веде до втрати відчуття реальності. Це впливає на сприйняття цінності життя, розмиває межу між життям і смертю.

Тому підлітки й не вбачають ніякої небезпеки у тих іграх, які останнім часом заполонили соціальні мережі. Йдеться про удушення.

Такі забавки мають багато назв: «На сьомому небі», «Космос», «Собачий кайф», «Блакитна мрія», «Космічний ковбой», «Гра у хустинку»

 Оскільки останнім часом спостерігається зростання суїцидальної активності населення і дітей у тому числі, виникла потреба в організації профілактичної роботи щодо попередження суїцидів серед дітей та підлітків. З метою запобігання участі неповнолітніх у таких небезпечних  суїцидальних іграх, у школі було проведено ряд заходів.

   Практичний психолог Суржко О.М. разом з класним керівником Зінов’євим Г.Ю. та заступником директора з виховної роботи Шевчук Н.А. провели диспут-бесіду з використанням відеоматеріалів для учнів 8 класу «Гра «Собачий кайф», як основна залежність сучасних підлітків».

   Диспут був спрямований на формування в учнів  впевненості у собі, позитивного ставлення до життя, покращення комунікативних вмінь та підвищення самооцінки.

Готовність до школи

З 1 вересня по 15 жовтня в Торговицькому НВО проводиться діагностика готовності дітей до школи. 

Готовність до навчання - індивідуальна річ. Вона не завжди залежить від віку. Дитина готова до школи, якщо може довгий час утримувати увагу, бути посидючою, зосереджуватися на навчанні, чути, розуміти та виконувати прохання дорослих. Першокласник повинен вміти ефективно взаємодіяти з іншими учнями в класі та вчителем, долати конфліктні ситуації. Також важливо, щоб дитина мала інтерес до навчання. Якщо хоче читати і писати, цікавиться буквами і цифрами, - вона морально готова до школи.

Дитина має бути морально готовою прокидатися вранці, збиратися до школи, бути уважною на уроці, спілкуватися з вчителем, виконувати домашні завдання.

У дитини також має бути чітка мотивація, чому вона хоче йти до школи.

Тренінг "Булінг у школі. Як його розпізнати?"

На сьогоднішній день особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву шкільне цькування, а у міжнародній термінології – булінг.

  Саме з цієї актуальної проблеми, практичний психолог провела профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «Булінг у школі. Як його розпізнати?» у Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. ім.Є.Ф.Маланюка з учнями 8 класу.

  Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини. Ознайомлення підлітків з поняттями «булінг»,  видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.

  Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів.

Тренінг "СТОП БУЛІНГ"

Булінг - це негативне соціальне явище, яке, на жаль, існує в нашому суспільстві, а саме в дитячому середовищі (школах, учнівських групах та ін.).

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу  в 6 класі Торговицької ЗШ був проведений тренінг "Стоп булінг". 

Мета тренінгу: ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства.

Загальношкільні батьківські збори "РОЛЬ СІМ'Ї У ВИХОВАННІ ДИТИНИ"

11 вересня 2019 року відбулися загальношкільні батьківські збори в Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка. Практичний психолог ознайомила батьків з особливостями впливу стилю спілкування в сім'ї на емоційне благополуччя дітей; намагалася навчити батьків аналізувати свої виховні впливи на дитину та їх наслідки; намагалася донести до батьків, що потрібно вчитися конструктивному спілкуванню дорослого з дитиною; розповіла батькам про уміння членів сім'ї взаємодіяти у спілкуванні та поведінці, а також порадила батькам зміцнювати та зберігати родинні відносини.

Тренінг "Відповідальність підлітків за свої вчинки"

4 вересня 2019 року практичним психологом був проведений тренінг для учнів 7 класу Торговицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на тему «Відповідальність підлітків за свої вчинки».

Школярів поінформовано про те, що не зважаючи на те, що особа до 18 років є неповнолітньою, закон наділяє її певним об’ємом прав. Ряд прав у дитини виникає від народження. Зі збільшенням віку дитини збільшується і об’єм прав. Радикально змінюється правовий статус дитини з 14 років. З настанням цього віку.

Поряд з правами неповнолітні мають певний ряд обов’язків, а також самостійно можуть відповідати за свої вчинки.

З учнями обговорено питання відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень та злочинів, а також відбування покарань неповнолітніми. Розглядалися деякі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дітям було наголошено про те, що за вчинення хуліганських дій в Україні існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

ФЛЕШ-ТРЕНІНГ " Психологічне благополуччя та резілієнс сучасного педагога"

28 серпня 2019 року відбулася районна серпнева конференція  "Серпневий форум педагогів Новоархангельщини".

На секційному засіданні РМО вчителів історії та правознавства був проведений флеш-тренінг " Психологічне благополуччя та резілієнс сучасного педагога".

Професія вчителя має велике соціальне значення, оскільки пов’язана з вихованням, забезпеченням належного рівня розумового та фізичного розвитку молодого покоління. Ефективно виконати поставлені перед педагогом завдання можливо лише за умови високого рівня його професійного здоров’я. Завдання психолога тут полягають у розвитку психологічної грамотності педагогів, у сприянні формуванню усвідомленої професійної позиції, ознайомлення з засобами профілактики емоційних проблем,  вдосконалити необхідні навички саморегуляції, керування власним психоемоційним станом та озброєння сучасними ефективними технологіями резілієнса педагогів.

 

Please reload

bottom of page