Профілактика насильства, зокрема булінгу – завдання, яке стоїть перед керівниками, педагогами та психологами та соціальними педагогами школи. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини, а відтак - попередити його через організацію якісного навчання та змістового дозвілля.
13 травня 2021 року практичний психолог Суржко О.М., провела заняття з елементами тренінгу "STOP -Булінг" . На занятті учні ознайомились з формами та ознаками булінгу. Під час заняття учні 4 класу виконували різні вправи ,а саме: " Аркуш паперу", " Чому так стається?" "Міф чи реальність". Переглянули мультфільм "Булінг у шкільному колективі". https://www.youtube.com/watch?v=s6IvvTXK4NY
На занятті учні активно брали участь у всіх вправах та активно відповідали на запитання "Як заподіяти булінгу в школі?", " Як розпізнати "буллера"?".
До Міжнародного дня протидії булінгу в нашому опорному закладі практичним психологом О.М.Суржко було проведено для учнів 6 класу заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу, правила безпечної роботи в мережі Інтернет».
Учасники тренінгу підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства. Було сформовано уявлення про поняття: “булінг”, “кібербулінг”. Обговорювали шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та сформували знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.
21 квітня практичним психологом було проведено заняття з елементами тренінгу "Що таке насильства та як себе захистити?" з учнями 6 класу ОЗО "Торговицького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка.
Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини.
Розглянули види насильства. Ознайомлення підлітків з поняттями «булінг», як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з насильством у школі.
На завершення заняття учні виготовили плакати "Ми проти насильства".
Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему.
20 квітня практичний психолог провела тренінг з учнями 5 класу "Правила безпечного Інтернету" та з учнями 7 класу "Безпечний Інтернет" "Свердликівського ЗЗСО І-ІІ ст."
Практичний психолог ознайомила учнів з тим, як бути обачним та пильним під час роботи в мережі Інтернет, уміти себе захистити і водночас не втрачати ввічливість та сміливість.
Профорієнтаційна робота з учнями - один з головних напрямків роботи, яка спрямована на підготовку учнів до свідомого вибору професії, визначення свого місця у суспільстві та житті.
20 квітня практичний психолог провела профорієнтаційний тренінг з учнями 9 класу "Свердликівського ЗЗСО І-ІІ ст."
Зустріч була орієнтована на допомогу у свідомому виборі майбутньої професії, як правильно обрати професію та уникнути помилок.
Також психолог ознайомила школярів із сучасним ринком праці, основними вимогами сучасних роботодавців до працівників, наголосила на помилках, які часто допускають випускники під час професійного визначення.
Практичний психолог провела тренінг з учнями 6 класу "Свердликівського ЗЗСО І-ІІ ст." "Обираємо здоровий спосіб життя". Метою тренінгу було надати учням поняття щодо здорового способу життя, довести пріоритети здоров’я серед інших цінностей людини та негативний вплив шкідливих звичок на самопочуття підлітка; формувати у підлітків прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя.
16 квітня 2021 року в ОЗО "Торговицькому ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Є.Ф. Маланюка" для учнів 8 класу практичним психологом проводився тренінг "Молодь та протиправна поведінка".
Під час тренінгу учні обговорили основні причини, які спонукають молодь до скоєння протиправних дій. А також психолог ознайомила дітей куди можна звертатися першочергово по допомогу в разі необхідності. Діти також визначали, які з наведених дій призведуть до зниження кількості правопорушень і злочинів, що скоюються неповнолітніми.
Кожен бажає мати перспективну, високооплачувану роботу, можливість реалізувати власний потенціал та побудувати кар’єру. І все це починається із думок про майбутню професію.
Саме з метою вивчення професійних вподобань та намірів для учнів 9-го класу
09 квітня був проведений тренінг «Вибір професії - відповідальний крок!"
-
Учні відкрили для себе класифікацію професій за типами та пройшли тестування для визначення особистого професійного типу.
-
Ознайомилися із ринком праці, зокрема із затребуваними професіями свого регіону та України в цілому. Дізналися чому потрібно слідкувати за тенденціями змін на ринку праці.
-
Проаналізували, що допомагає, а що заважає професійному самовизначенню.
Використання вправ розширили уявлення учнів про світ професій та допомогли дослідити власні нахили та здібності.
Практичний психолог акцентувала увагу учнів на тому, що дуже важливо пізнавати себе:
-
Що я люблю робити?
-
Що у мене краще виходить?
-
Ким я бачу себе через 10 років?
Відповіді на ці питання приводять до правильного вибору професії.
Також всіх було ознайомлено із сторінкою на сайті психолога, де можна ознайомитися з абеткою професій та пройти тестування, яке допоможе з вибором професії.
Як навчити дитину розбиратися в людях і не довіряти кожному зустрічному? У наш не зовсім спокійний час, важливо пояснити дитині, що бувають не тільки добрі люди, а й ті, які можуть заподіяти шкоду.
Тема, як вести себе з незнайомими людьми дітям, стає актуальною, коли дитина починає ходити на прогулянку без дорослих, самостійно йде в школу, гурток чи секцію.
8 квітня 2021 року в ОЗО "Торговицькому ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Є.Ф. Маланюка" для учнів 4 класу проводився урок «Безпечна поведінка з незнайомцями".
На уроці дітям пояснили про правила, як саме потрібно діяти, якщо ви зустріли незнайому людину.
Діти відпрацювали на практиці навички безпечної поведінки і комунікації за допомогою спеціальних вправ.
Під час уроку ми переглянули і обговорили короткі мультфільми «Безпечна поведінка з незнайомцями», «Кричи. Біжи. Розкажи», "Розкажи дорослому".
Надзвичайно важливо навчити наших дітей правильно реагувати на дії незнайомців чи вміти захистити себе/свій простір/своє тіло.
В рамках курсу «Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми»
6 квітня 2021 року в ОЗО "Торговицькому ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Є.Ф. Маланюка" для учнів 4 класу проводився урок «Правила безпеки. Безпечні та небезпечні дотики»
На уроці дітям пояснили про:
Особистий простір людини
Особисті (інтимні) зони тіла
Добрі і погані секрети
Небезпечні дотики – як реагувати?
Урок проводився в ігровій, інтерактивній формі, діти відпрацювали на практиці навички безпечної поведінки і комунікації за допомогою спеціальних вправ.
Під час уроку ми переглянули і обговорили короткі мультфільми «Мої правила безпеки», «Кричи. Біжи. Розкажи», виготовили книжечку «Мої правила безпеки» , яка є нагадуванням дітям про правила безпеки, яких слід дотримуватися вдома, в школі та у громадських місцях.
У нашій суспільній свідомості поширена одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження.
З метою популяризації і пропаганди здорового способу життя, формування культури здоров'я дітей та учнівської молоді, 5 квітня, у нашому закладі відбулося заняття з елементами тренінгу «Здоровим бути модно!» для учнів 7 класу.
Діти із цікавістю слухали поради психолога щодо ведення здорового способу життя, брали активну участь в обговоренні проблемних питань та виконували запропоновані вправи. По закінченню заняття учні поділилися отриманими знаннями у вигляді виступів. Підлітки розійшлися по домівках щиро переконані, що, в першу чергу, кожна людина сама відповідає за своє здоров’я і тільки сама може його зберегти.
11 березня практичним психологом Суржко О.М. було проведено просвітницький тренінг з профорієнтаційної роботи для учнів 8 класу.
На початку тренінгу проведено вправу «Знайомство», а також учні прийняли правила роботи під час тренінгу. Далі діти ознайомилися з поняттям «професія». Активну участь приймали восьмикласники в профорієнтаційній грі «Ланцюжок професій», де учні називали професію за схожістю. Під час гри «Най-най» учасники розширили свої знання про світ професійної праці. Учням також був запропонований тест “ДДО”. За допомогою діагностування діти визначили, які типи професій їм підходять. Учні засвоїли формулу вибору професії , тому в майбутньому це допоможе їм з власним вибором!
Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожного, тому його потрібно робити свідомо й обдумано.
Практичним психологом був проведений тренінг «Торгівля людьми»
Учні 10 класу переглянули фільм «Станція призначення життя», після якого діти обговорили основні моменти, висловили свої думки щодо актуальності даної теми та ділилися своїми роздумами з приводу того, як не стати жертвою торгівців людьми.
Учні підвищили свій рівень знань щодо поняття «торгівля людьми», його історичними витоками і сучасними проявами, щодо прав та свобод громадян за кордоном, міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми тп тавчилися використовувати знання з правознавства в різних життєвих ситуаціях. Ці заходи допомогли підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми; обговорили причини, форми та ознаки цього явища; показали небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
25 лютого 2021 року практичним психологом було проведене заняття з елементами тренінгу "Безпека спілкування в Інтернеті" для учнів 4 класу, який направлений на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також про шляхи їх подолання. Учасники тренінгу підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства. Дізналися нові слова "булінг" та "кібербулінг" Вивчили правила поводження в Інтернеті. Під час тренінгу учні розглянули основні небезпеки та проблеми захисту інформації, розвивали життєві навички, пам’ять, увагу, вміння захищати себе та інформацію від шкідливих чинників Всесвітньої мережі.
09 лютого 2021 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів.
Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів. Практичним психологом був проведений тренінг з учнями 7 класу, який направлений на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також про шляхи їх подолання. Психолог надала дітям інформацію про переваги та недоліки такої особливості мережі Інтернет як – анонімність. Разом з дітьми намагалися створили "всесвітню павутину". Учасники тренінгу підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства. Було сформовано уявлення про поняття: “булінг”, “кібербулінг”. Обговорювали шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та сформували знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.
На сьогоднішній день особливу увагу привертає проблема булінгу.
Саме з цієї актуальної проблеми, практичний психолог, 8 лютого провела профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «СТОП – БУЛІНГ» у Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. ім.Є.Ф.Маланюка з учнями 6 класу.
Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини. Ознайомлення підлітків з поняттями «булінг», видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.
Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів.
26 січня 2021 року в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему "Здоров'я - дорожче за золото" практичним психологом був проведений тренінг для учнів 5 класу "Здоров'я - це ще не все, але без здоров'я все інше - ніщо". Ціль тренінгу: привернути увагу учнів до збереження власного здоров'я як найвищої цінності життя; виховувати в учнів стійку потребу в знаннях, відповідальне ставлення до себе і свого здоров'я; формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя; залучити до обговорення та висловлення власної точки зору, аналізу факторів ризику порушення психічної рівноваги; продовжити формування вміння аналізувати, робити висновки.
29 грудня 2020 року для учнів 10 класу було проведено урок на актуальну тему для підлітків "Стоп булінг". На початку заняття учні пригдали, що таке булінг, його різновиди та причини, з яких вони можуть потрапити під цькування. Крім того, переглянули відео про булінг у дитячому колективі та причини його виникнення. Наступним етапом проведення тренінгу було завдання для учнів: вміння розрізняти дружні жарти від знущання, щоб ненароком не образити почуття товаришів недолугими жартами. Далі діти формували пам’ятку, до кого можна звернутися у разі булінгу і хто допоможе у складній життєвій ситуації. Хочеться сподіватися, що думки, висловлені дітьми, зроблять їх небайдужими до такого явища, як булінг.
27 листопада з метою формування здорового способу життя, привернення уваги до проблеми поширення венеричних хвороб, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактики у Торговицькій ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Є.Ф. Маланюка була проведена Акція «Ми проти ВІЛ/СНІДу» з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня. До акції були залучені учні 11 класу.
А також 1 грудня учня 9-11 класів було запропоновану в умовах дистанційного навчання переглянути фільм про СНІД для дітей
https://www.youtube.com/watch?v=_693d17dGQc
Акція сприяли підвищенню рівня інформованості учнів про соціально–небезпечні хвороби та формування толерантного ставлення до людей із ВІЛ–позитивним статусом.
27 листопада 2020 року у Торговицькій ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Є.Ф. Маланюка в рамках акції "16 днів проти насильства" було проведене заняття з елементами тренінгу для учнів 4 класу на тему: « Наші долоньки проти насильства».
Дружньо співіснувати можна як в домашній, так і в класній родині. Діти за допомогою своїх долоньок створили колективну композицію. Сьогодні кожна дитина разом з відтиском своє долоньки дарувала нам частинку свого люблячого серденька та щирість світлої дитячої душі.
25 листопада 2020 року у Торговицькому НВО стартувала щорічна акція «16 днів проти насильства». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насильства, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насильства.
Психологом був проведений тренінг для учнів 8 класу на тему: "Скажемо насильству "НІ!", заняття з елементами тренінгу для учнів 4 класу « Наші долоньки проти насильства».
Була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насильства. Ми прагнули донести до дитини розуміння того, що насильство є порушенням прав людини. Кожен з нас має сказати “Ні!” насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку
У рамках відзначення Міжнародного дня Толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процессу 16 листопада 2020 року з учнями 8 класу Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка був проведений тренінг "Вчимося бути толерантними».
Останнім часом слово „толерантність” набуло значної популярності і стало міжнародним терміном і важливим поняттям у проблематиці миру. У виховному процесі тема „толерантність” відіграє також велике значення.
Практичний психолог Суржко О.М. під час тренінгу ознайомила учнів з поняттям толерантності, ознаками толерантної людини, учні мали нагоду відпрацювати у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки. А також було створено «Квітку толерантності», яка символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства. На пелюстках «Квітки толерантності» учні написали ті людські якості, які вважали головними для толерантної людини. Учні виконали вправу «Зашифровані слова». Діти висловили свої думки, що бути толерантною людиною – значить поважати людей. Наскільки ми поважаємо ту чи іншу людину, свідчить наше вміння ввічливо спілкуватися.
Проведення таких заходів у школі допомагає сформувати в учнів правильне уявлення щодо толерантної поведінки, виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів, розвивати комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння.
10 листопада з учнями 6 класу Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім.Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО було проведено тренінг "Вчимося спілкуватися", який організувала та провела практичний психолог Суржко О.М.
Мета тренінгу:
-
розвиток навичок ефективного спілкування учнів,
-
профілактика деструктивної поведінки підлітків через розвиток їх комунікативної сфери,
-
формування уявлення про важливість спілкування для розвитку людини.
Учні навчалися будувати дружні стосунки, об'єднувалися в групи та демонстрували вміння представляти своїх друзів. Протягом тренінгу учні «будували» міст дружби, працювали в групах, аналізували вчинки героїв оповідань, вчилися правильно спілкуватися один з одним. Справжнє емоційне задоволення отримали діти від веселої руханки «Ми йдемо шукати друга».
З метою вивчення професійних вподобань та намірів для учнів 8-го класу Торговицької ЗШ 12 жовтня був проведений профорієнтаційний урок з елементами тренінгу «Мій вибір – мій успіх! Ким бути?»
-
Учні відкрили для себе класифікацію професій за типами.
-
Ознайомилися із ринком праці, зокрема із затребуваними професіями свого регіону та України в цілому. Дізналися чому потрібно слідкувати за тенденціями змін на ринку праці.
-
Проаналізували, що допомагає, а що заважає професійному самовизначенню.
Використання вправ «Мої таланти та здібності: як їх розпізнати», «Мої навички: від знайок до вмійок», «Знайди пару» розширили уявлення учнів про світ професій та допомогли дослідити власні нахили та здібності.
Психолог акцентувала увагу учнів на тому, що дуже важливо пізнавати себе:
-
Що я люблю робити?
-
Що у мене краще виходить?
-
Ким я бачу себе через 10 років?
-
Яка справа мого життя?
-
Яку користь я приноситиму людям?
Відповіді на ці питання приводять до правильного вибору професії.
9 жовтня 2020 року у 7 класі Торговицької ЗШ був проведений тренінг "Позитивне мислення - шлях до здоров'я і щастя"
який організувала та провела практичний психолог Суржко О.М. Тренінг, приурочений Всесвітньому дню психічного здоров’я (World Mental Health Day), який відзначається з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Темою цього дня стало гасло «Позитивне мислення – основа відмінного психічного здоров’я».
Позитиний настрій – найголовніше в житті. Саме оптимізм не дозволяє впасти в депресію, нервувати через дрібниці, які руйнують імунітет, впливають на внутрішні відчуття, від яких залежить здоров’я.
9 жовтня 2020 року у 5 класі Торговицької ЗШ було проведене тренінгове заняття "Увага! Я - п'ятикласник!"
Мета тренінгу: сприяти зниженню тривожності; підвищити емоційну стійкість та психологічну готовність до навчання в 5 класі; згуртувати класний колектив; сформувати адекватну самооцінку; формувати толерантну поведінку та навички взаємодії з іншими людьми.
Учні "подорожували" на чарівному потязі з вагонами наповненими кращими якостями, тими, які, знадобляться у 5 класі.
Дітям дуже сподобалася вправа-розминка "Австралійський дощ", станції "Руханка" та "Ерудит".
Всі учні були активні та веселі.
1 жовтня 2020 року у 7 класі Торговицької ЗШ було проведене тренінг "Життя Онлайн"
який організувала та провела практичний психолог Суржко О.М.
Мета тренінгу:ознайомити учнів з позитивним та негативним впливом Інтернету на людину; дати можливість учням самостійно прийняти ту позицію, до якої вони схиляються, розвивати навички роботи в групах, вміння висловлювати свою точку зору логічно і конкретно, виховувати інтерес до порушеної теми. Розглянути вплив комп’ютера та мережі Інтернет на соціальний розвиток учнівської молоді комп’ютерних ігор на організм. Виховувати любов до ближнього. Розвивати бережне ставлення до життя.
Тренінг пройшов у творчій, креативній атмосфері. Учні активно працювали над завданням і висловлювали свої думки, а також взяли участь у різних іграх, які додали всім бадьорого настрою і впевненості у своїх силах.
П’ятий клас – кінець дитинства, період, що безпосередньо передує підлітковому. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих, визнають їх авторитет, чекають від учителів, батьків та інших дорослих допомоги і підтримки. Це відкриває великі можливості для виховних впливів.
Але 5-й клас – це період адаптації до середньої ланки школи.
Адаптація - процес пристосування до нових умов чи вимог середовища, результатом якої має бути пристосування, що є показником життєвої компетентності індивіда.
У 5-му класі діти переходять до нової системи навчання: «класний керівник – учителі-предметники», уроки проходять у різних кабінетах. Інколи діти навіть змінюють школу, у них з’являються нові однокласники.
Більшість дітей переживає цю подію як важливий крок у своєму житті. Деякі пишаються тим, що вони подорослішали, інші мріють розпочати «нове життя».
Незважаючи на таку гадану дорослість, п'ятикласник потребує ненав'язливого контролю, підтримки та допомоги, оскільки не завжди може сам зорієнтуватися в нових вимогах шкільного життя.
Адаптація дитини до навчання у середній ланці школи відбувається не одразу. Це досить довгий процес, пов’язаний зі значними проблемами як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру.
Саме педагоги, батьки, фахівці психологічної служби мають допомогти дітям.
Більшу частину свого життя дитина проводить у школі. Тут вона не лише здобуває основи знань, а й спілкується та взаємодіє з однокласниками і вчителями. І одним з основних чинників, що впливають на ставлення до навчання, є психологічна атмосфера у класі та школі. Якщо дитина відчуває увагу до себе з боку вчителів, зацікавленість до своїх успіхів, доброзичливість, то з радістю іде до школи приділяє навчанню багато уваги, що позначається на результатах навчальної діяльності. В іншому випадку у дитини формується байдуже , а й іноді й негативне ставлення до школи.
Взаєморозуміння й відкритість – основа рівноправних ,безконфліктних стосунків.
Конфлікти супроводжуються непорозумінням, образами, зруйнованими взаєминами, стресами та ін.. А особливо прикро те, що конфлікти виникають найчастіше через дрібниці, через наше невміння спілкуватися, небажання зважати на потреби інших людей. Конфлікти у школі не сприяють успішному навчально – виховному процесу. І чим менше конфліктів , тим краще розуміють одне одного учні та вчителі, тим теплішими й довірливішими є їхні стосунки.
Для виявлення найтиповіших конфліктних ситуацій, а найголовніше – розв’язання цих ситуацій важливим є співпраця класного керівника, психолога, батьків та учнів. За будь якого варіанта розвитку конфлікту завданням педагога буде перетворити протидію сторін на взаємодію.
Готовність до школи
З 1 вересня по 15 жовтня в Торговицькому НВО проводиться діагностика готовності дітей до школи.
Готовність до навчання - індивідуальна річ. Вона не завжди залежить від віку. Дитина готова до школи, якщо може довгий час утримувати увагу, бути посидючою, зосереджуватися на навчанні, чути, розуміти та виконувати прохання дорослих. Першокласник повинен вміти ефективно взаємодіяти з іншими учнями в класі та вчителем, долати конфліктні ситуації. Також важливо, щоб дитина мала інтерес до навчання. Якщо хоче читати і писати, цікавиться буквами і цифрами, - вона морально готова до школи.
Дитина має бути морально готовою прокидатися вранці, збиратися до школи, бути уважною на уроці, спілкуватися з вчителем, виконувати домашні завдання.
У дитини також має бути чітка мотивація, чому вона хоче йти до школи.
От і почався новий навчальний рік.
Вітаємо всіх причетних – учнів, батьків та вчителів, а особливо першачків, для яких цьогоріч пролунає перший дзвоник 😊
Нехай рік буде легкий та плідний, принесе багато корисних знань та звершень!