top of page

Заняття з елементами тренінгу "Запобігання насильства серед дітей. Правила безпечної поведінки"

Расскажите подробнее...

​11 червня ​2019 року з дітьми ІІІ загону табору "СВІТАНОК" було проведено заняття  "Запобігання насильства серед дітей. Правила безпечної поведінки".

Нашим завданням було сформувати уявлення про право на рівність; формувати моделі ненасильницької поведінки; розвивати навички толерантного спілкування, безпечної поведінки; надати інформацію про те, куди можна звернутися в разі небезпеки.

Тренінг "Коло друзів всіх єднає"

Расскажите подробнее...

7 червня ​2019 року з дітьми ІІ загону табору "СВІТАНОК" було проведено заняття «Коло друзів всіх єднає».

Метою заняття було навчити дітей будувати дружні стосунки, цінувати своїх друзів. Виховувати тактовне ставлення до людей, доброзичливість. Вчити співпрацювати, слухати, висловлювати свою думку.

Заняття "Я ДОБРИЙ, Я ЗЛИЙ"

Расскажите подробнее...

3 червня 2019 року з дітьми ІV загону табору "СВІТАНОК" було проведено заняття «Я добрий, я злий».

Метою заняття було навчити нейтралізувати стан злості або обурення. Під час виконання вправи "Ми - часточка цілого" діти створили "СЕРЦЕ ЗАГОНУ", де помістили свої побажання. Під час вправи "Солодке й солоне" діти зрозуміли , що нам ніколи не повернути наших слів, які вилетіли навіть ненароком.

Заняття "Емоції"

Расскажите подробнее...

31 травня 2019 року з дітьми ІІІ загону табору "СВІТАНОК" Торговицької школи психологом  проводилося тренінгове заняття «Емоції», де учні ознайомилися із поняттям "емоції". Вчилися розрізняти різні емоційні стани.

Діти зрозуміли, що емоції допомагають зрозуміти один одного, а також можна дізнатися про настрій людини. Учні звернули увагу, які зміни виникають на обличчі. Під час вправи "Емоційний стан", діти намагалися вгадати , які емоції зображені на картинках. Учні прийшли до висновку, що не варто боятися негативних емоці, потрібно розвивати в собі здатність справлятися з ними, не завдаючи шкоди ні собі ні іншим.

 

Тренінгове заняття «Способи  подолання  стресу в період  підготовки  та здачі ЗНО»

Расскажите подробнее...

16 та 17 травня 2019 року в Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. практичним психологом Суржко О.М. та Кам'янецькій ЗШ І-ІІІ ст. соціальним педагогом Рубнікович К.В. були проведені тренінгові заняття з учніми 11 класів «Способи  подолання  стресу в період  підготовки  та здачі ЗНО».

Мета занять: здійснення профілактики стресів перед ЗНО, психологічне супроводження та підтримка випускників навчальних закладів в період підготовки та здачі ЗНО;підвищення психологічної грамотності, формування в учнів орієнтації на збереження свого психічного здоров’я, тренування вмінь виражати свій емоційний стан, виявляти й усвідомлювати свої почуття, досягати емоційної рівноваги.

На занятті чні обмінювалися своїми думками, щодо подолання стресів. . Навчилися  відрізняти невдачу від катастрофи. І головне: вірити в те,що все вийде.

Тренінгове заняття "Життя - найвища цінність людини"

Расскажите подробнее...

   26 квітня 2019 року у Торговицькій школі з учнями 8 класу практичним психологом  проводилося тренінгове заняття «Життя – найвища цінність людини», де учні вчились цінувати власне життя, визначати життєві цінності і планувати своє майбутнє.

Найбільш сподобалась учням вправа "Життя - це..." та притча "Віслюк". Учні прийшли до висновку, що життя - це яскравий світ, для кожного він особистий і особливий. Наше життя - у наших руках, і те як ми його побудуємо, яким змістом ми його наповнимо, залежить лише від нас.

Виступ на батьківських зборах

Расскажите подробнее...

      12 квітня 2019 року відбулися батьківські збори в 9 класі Торговицької ЗШ  І-ІІІ ступенів ім. Є.Ф. Маланюка . 

       Практичний психолог Суржко О.М. ознайомила батьків із видами та наслідками булінгу. Також наголосила, що питання здоров'я наших дітей – фізичного, психічного, морального – це найважливіше питання, бо лише здорова нація здатна будувати здорову державу! Якщо ж ми навчимося по-справжньому любити наших дітей та мудро виявляти турботу про їхнє майбутнє, то й діти віддячать нам любов’ю та турботою. Також було інформовано батьків про результати анкетування, яке проводилось у школі з метою вивчення ставлення учнів до проблеми насильства та булінгу у шкільному середовищі, зокрема, дослідження причин і факторів, що породжують жорстоке поводження насильство та булінг серед дітей. Під час  виступу практичного психолога демонструвалася  презентація на тему : «Булінг у підлітковому віці».

На завершення виступу психолог вручила батькам брошури «Булінг: що це таке і як з ним боротися».

Тренінг "Шлях до здорового способу життя"

Расскажите подробнее...

Однією з головних завдань сучасної школи є виховання здорової дитини.

Щорічно, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров’я.

Мета дня – привернути увагу  громадськості  до питань охорони здоров’я, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя.

Практичним психологом Торговицького НВО для учнів 8 класу проведено тренінг «Шлях до здорового способу життя!». Підлітки мали можливість висловити думку щодо значення здоров’я для кожного з них, створити шлях до здоров’я. Діти  активно працювали в групах, а потім кожна група презентувала свій проекти. Учні прийшли до спільної думки, що шлях до здоров’я – це правильне, збалансоване харчування, достатня рухова активність, сон, гігієна, режим дня, відмова від шкідливих звичок.  Тренінг  був насичений, цікавий та змістовний.

Виступ на педраді Торговицького НВО "Психологічна готовність учнів 1 класу Торговицького НВО до навчання в умовах нової української школи"

Расскажите подробнее...

25 березня на базі Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО відбулася педрада Торговицького НВО.

Практичний психолог, Суржко О.М., розповіла присутнім,що одним із завдань загальноосвітнього навчального закладу є забезпечення готовності дітей до навчання у новій українській  школі.  Метою психологічної роботи в цьому напрямку є: формування позитивного ставлення до школи, розвиток психічних процесів: мислення, пам’яті, уваги, орієнтації у просторі, формування довільної поведінки, розвиток навиків спілкування і взаємодії з ровесниками та дорослими, попередження негативних проявів.

ЗЛІТ МОЛОДИХ ВЧИТЕЛІВ Тренінг "Сходинками до успіху"

Расскажите подробнее...

22 березня 2019 року на базі Новоархангельського методичного кабінету відбувся зліт молодих вчителів нашого району. Крім конкурсної програми з молодими вчителями був проведений тренінг "Сходинками до успіху".

Мета тренінгу : сприяти психологічній адаптації молодих педагогів до умов роботи в школі : допомогти молодому спеціалісту відчути впевненість у собі та набратися теоретичного та практичного досвіду у своїй роботі; створити і підкріпити імідж успішного спеціаліста.

Тренінг "Арт-терапія", як сучасний напрямок арт-педагогіки і її практичне застосування"

Расскажите подробнее...

6 березня 2019 року на базі Тоговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є. Маланюка відбувся районний семінар - практикум вчителів РМО художньо-естетичних дисциплін з проблеми "Розвиток творчих здібностей учнів на уроках освітньої галузі "Мистецтво". Практичний психолог Торговицького НВО провела тренінг з учасниками семінару на тему: "Арт-терапія", як сучасний напрямок арт-педагогіки і її практичне застосування". Метою якого було ознайомити   із сучасними методами арт-терапії та практичного використання арт-технік у своїй  роботі.

Професійне самовизначення учнів

Расскажите подробнее...

З метою професійного самовизначення учнів, формування мотивів вибору професії, професійних інтересів, моральних якостей, важливих для майбутньої трудової діяльності 20 лютого в Свердликівській ЗШ І-ІІ ст.  Торговицького НВО  з метою визначення схильностей школярів до того чи іншого типу професій, учням 9 класу було запропоновано пройти тестування, використавши диференційно-діагностичний опитувальник Є. О. Клімова. Також був проведений тренінг  «Вибір професії».

ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Расскажите подробнее...

16 лютого 2019 року в актовій залі Цкнтральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулося відкриття ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.  Диплом ІІІ ступеня у секції "Психологія" була нагородженаТихонова Катерина, учениця 10 класу Торговицької ЗШ І- ІІІ ступенів імені Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО з темою «Індивідуально-психологічні особливості учасників булінгу в підлітковому віці», науковий керівник Суржко О.М.

Засідання районного методичного об'єднання

Расскажите подробнее...

8 лютого 2019 року на базі методичного кабінету відбулося засідання районного методичного об'єднання працівників психологічної служби системи освіти з проблеми  «Формування ключових компетентностей та ціннісних орієнтацій особистості як пріоритетні завдання працівників психологічної служби в умовах модернізації освітнього процесу»

Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету. Урок "Інтимні селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?"

Расскажите подробнее...

5 лютого відбулася Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема в Україні. 

Практичний психолог Суржко О.М. провела урок в Торговицькій школі для учнів 11 класу на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

Учні дізналися більше про ризики та наслідки, які можуть спричиняти, на перший погляд, дурниці і жарти. Після перегляду відео діти зрозуміли, що зустрічі із друзями, яких вони знайшли в соціальних мережах є потенційно дуже небезпечними і навіть можуть коштувати їм життя та здоров'я.

Одинадцятикласники прийшли до висновку, що розповсюдження чужих інтимних зображень є злочином.

Тренінг "Безпечний Інтернет"

Расскажите подробнее...

До Дня безпечного Інтернету практичний психолог Суржко О.М. провела для учнів 6 класу тренінг "Безпечний Інтернет". Учні приймали активну участь, обговорювали позитивні і негативні сторони ІНТЕРНЕТУ, створювали КВІТКУ з правилами безпечної поведінки в мережі Інтернет, переглядали відео-ролик "Безпека в Інтернеті". Разом ми прийшли до висновку, що користі від Інтернету більше ніж зла, особливо в сучасному світі. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Інтернет повністю або майже повністю замінить всі інші засоби зв’язку. Але для того, щоб Інтернет був безпечний, потрібно дотримуватися правил безпечної поведінки в Інтернеті.

Слід всім пам’ятати, що Інтернет -це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання.

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ. Онлайн-анкетування щодо виявлення рівня безпечної поведінки підлітків в Інтернеті

Расскажите подробнее...

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Гасло цього року – «Разом для найкращого Інтернету» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більше того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.

Торговицька школа також долучилася до відзначання Дня безпечного Інтернету. Шкільний психолог  Суржко О.М.  провела з учнями 6-8-х класів онлайн-анкетування щодо виявлення рівня безпечної поведінки підлітків в Інтернеті. Результати анкетування  будуть цікаві і батькам, і вчителям Торговицької школи.

Тренінг для вчителів «Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання»

Расскажите подробнее...

10 січня 2019 року в Торговицькій ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка було проведено психологічний тренінг для  вчителів «Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання».  Під час заняття  педагоги ознайомилися  з поняттям «синдрому емоційного вигорання», його основними причинами і симптомами, визначили основні умови збереження емоційного здоров'я; підвищили самооцінку, впевненість у собі; створили умови для психологічного розвантаження; учителям була надана інформація про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану. Педагоги  висловили вдячність практичному психологу за цікавий і корисний тренінг.

Тренінг для батьків «Проблема булінгу у підлітковому віці»

Расскажите подробнее...

 21 грудня 2018 року в Торговицькій школі відбулися батьківських зборів 7 класу у формі тренінгового заняття на тему: «Проблема булінгу у підлітковому віці», яке провела практичний психолог Суржко О.М. Батьки ознайомилися з поняттями  «булінг», «булер», «жертва булінгу», видами булінгу. Цікавою була вправа «Знайомство» де батьки мали змогу більше дізнатися один про одного, а також обмінятися емоціями. Всі учасники тренінгу приймали  активну участь, вирішували проблему, що можуть зробити батьки і школа для попередження та подолання булінгу в учнівському колективі. Створили спільні правила взаємодії сім’ї і школи у боротьбі з булінгом. Отримали рекомендації щодо подолання булінгу у підлітковому віці. Дійшли спільного висновку, що необхідно більше приділяти уваги власним дітям.

Захист науково-дослідницької роботи на тему: "Індивідуально-психологічні особливості учасників булінгу в підлітковому віці"

Расскажите подробнее...

21 грудня 2018 року в актовій залі методичного кабінету Новоархангельського районного центру по обслуговуванню закладів освіти відбувся  районний всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт. Учениця Торговицької школи Тихонова Катерина також приймала участь в даному конкурсі зі своєю роботою з психології "Індивідуально-психологічні особливості учасників булінгу в підлітковому віці".

Загальношкільні батьківські збори "Шкільний булінг: причини, наслідки, шляхи подолання"

Расскажите подробнее...

 20 грудня 2018 року в Свердликівській загальноосвітній  школі були проведені загальношкільні батьківські збори. Тема зборів: "Шкільний булінг: причини, наслідки, шляхи подолання". Практичний психолог детально розповіла про причини, зміст, наслідки такого явища, як булінг. Батькам були запропоновані поради, як вберегти дитину від знущань у школі, які виховні методи та прийоми слід застосовувати, щоб уникнути проявів агресивної поведінки у дитини відповідно до її вікових та психологічних особливостей.

Тренінг "ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ДІТЕЙ"

Расскажите подробнее...

Мета тренінгу: ознайомити учасників із основною міжнародною і вітчизняною базою щодо захисту прав дитини; сформувати розуміння важливості й необхідності дотримання прав дитини; ознайомити учасників з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини; поняттями «відповідальнісь» і «обов'язок», видами відповідальності неповнолітніх;  з можливостями щодо  захисту своїх прав.

Соціальний ролик "Ми за щасливе майбутнє без насилля!"

Расскажите подробнее...

   На завершення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" учні 10 та 11 класів Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО  разом з практичним психологом та ученицею 10 класу Тихоновою Катериною зняли та розмістили на ютуб-каналі соціальний ролик «Ми за щасливе життя без насилля!» Мета соціального ролика – зруйнувати стереотипи про насильство і спонукати кожного протидіяти йому. Адже тільки ми здатні подолати власну байдужість і його зупинити”.

Тренінг "КІБЕРБУЛІНГ"

Расскажите подробнее...

Мета: пояснити учням поняття «кібербулінг», привернути увагу до питання насилля засобами Інтернет, та пошуку виходу із небезпечних ситуацій. Розглянути технології та способи захисту від потенційної небезпеки під час користування Інтернету. Розвивати вміння висловлювати власну думку, спостережливість, увагу, критичне мислення. Виховувати почуття обов’язку, поваги до людської особистості.

Онлайн-опитування "Булінг та його прояви в підлітковому віці"

Расскажите подробнее...

Проблема профілактики булінгу залишається актуальною у зв’язку з динамічними змінами соціокультурної ситуації та специфічними тенденціями в житті сучасного суспільства. У Торговицькій школі проводиться анонімне анкетування. Метою опитування було вивчення думки респондентів з приводу проблеми насильства і нехтування правами дітей в школі.

Дослідження проводиться анонімно серед учнів 7-11 класів.

Тренінг "СТОП БУЛІНГ"

Расскажите подробнее...

На сьогоднішній день особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву шкільне цькування, а у міжнародній термінології – булінг.

  Саме з цієї актуальної проблеми, практичний психолог, 29 листопада 2018 р. провела профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «СТОП – БУЛІНГ» у Торговицькій ЗШ І-ІІІ стю ім.Є.Ф.Маланюка з учнями 6 класу.

  Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини. Ознайомлення підлітків з поняттями «булінг»,  видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.

  Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів.

Районний семінар-практикум

Расскажите подробнее...

28 листопада 2018 року на базі Надлацької ЗШ І-ІІІ ступенів Надлацького НВО відбувся семінар-практикум членів РМО організаторів виховного процесу Новоархангельського освітнього округу з проблеми "Формування ключових компетентностей учнів в умовах ціннісно спрямованого виховного середовища закладу освіти".

Акція "16 днів проти насильства"

Расскажите подробнее...

З 25 листопада 2015 року у Торговицькому НВО стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Педагогічним колективом та психологом Торговицького НВО була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалася із тренінгу  « Проблема насилля та жорстокості стосується кожного»

Курси підвищення кваліфікації

Расскажите подробнее...

З 12 по 23 листопада на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» я проходила курси підвищення кваліфікації. Проблема курсів: «Інноваційні підходи до організації психологічного супроводу освітнього процесу».У процесі підвищення кваліфікації слухачі мали змогу обмінятися досвідом викладання та науковими здобутками з педагогіки та психології, проводилися заняття з арт-терапії, музикотерапії, використання казкотерапії в консультаційній роботі практичного психолога, заняття щодо профілактики стресу та професійного вигорання, формування команди тощо.  Дякую викладачам та колегам! 

Виступ на педраді "Адаптація учнів 1 та 5 класів. Створення психологічного клімату для успішного навчання в школі"

Расскажите подробнее...

Проблема адаптації – це проблема, з якою стикаються щороку вчителі та психологи школи.

 Адаптація дітей, які прийшли в перший клас - це найскладніший період для найменших школярів. Зі вступом дитини до школи перебудовується весь хід її життя: безтурботний час дозвілля змінюється обов’язковими справами, які вимагають відповідальності, дитина починає ходити до школи, виконувати вимоги програми, робити на уроці те, чого вимагає вчитель, неухильно дотримуватись шкільного режиму.

  Психолог працюючи з такими дітьми звертає увагу на їхню готовність до навчання. Під готовністю до шкільного навчання ми розуміємо досягнення такого рівня розвитку дитини, на якому вона вже здатна взяти участь у процесі шкільного навчання. Щоб визначити їх готовність та рівень адаптації я працювала з дітьми та їх батьками

Звіт голови РМО працівників психологічної служби про перевірку готовності першокласників до навчання в школі в Новоархангельському освітньому окрузі

Расскажите подробнее...

Психологічна готовність до шкільного навчання — це складне утворення, до структури якого входить особистісна, інтелектуальна і соціально-психологічна готовність. Психологічна готовність включає здатність дитини до прийняття нової "соціальної позиції" — положення школяра, здатність управляти своєю поведінкою, своєю розумовою діяльністю, певний світогляд, готовність до оволодіння, провідною в молодшому шкільному віці діяльністю — учбовою.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Расскажите подробнее...

18 жовтня відзначався  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.
Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці, у Торговицькій  школі були проведені такі заходи: анкетування «Обізнаність стосовно проблем торгівлі людьми», заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності!» (11 клас), «Торгівля людьми» (7 клас), учні школи переглянули   відеоролики «Торгівля людими», «Життя на продаж».

Мета всіх заходів -   підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Звернути увагу  на питання : актуальні дані по торгівлі українцями; поточні загрози, пов'язані з торгівлею людьми, що робити, якщо потрапив у біду; профілактика торгівлі людьми в Україні.

Заняття «Дитина має право»

Расскажите подробнее...

У рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право» в 3 класі Нерубайської школи 28.09.2018 року було проведено заняття на тему «Дитина має право». Заняття спрямоване на те, щоб навчити дітей самостійно входити у нові умови життя, орієнтуватися в них, ознайомити дітей з їхніми правами та обов’язками. Дати визначення поняття «право» та «обов’язок». Виховувати повагу до законів держави – Конституції.

Тренінг «Булінг та шляхи його попередження»

Расскажите подробнее...

27.09.2018 року в рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право» у 8 та 9  класах проведено тренінг «Булінг та шляхи його попередження», під час якого учні дізналися про порушення прав людини у повсякденному житті, булінг та шляхи його попередження.

100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського

Расскажите подробнее...

З метою вшанування пам’яті та відзначення 100-річчя від дня народження видатного українського педагога – гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського, у школі 26 вересня було проведено занятта «Про вірну дружбу . З метою впровадження передового досвіду  В.О.Сухомлинського у навчально-виховний процес.

Готовність до школи

Расскажите подробнее...

З 1 вересня по 15 жовтня в Торговицькому НВО проводиться діагностика готовності дітей до школи. 

Готовність до навчання - індивідуальна річ. Вона не завжди залежить від віку. Дитина готова до школи, якщо може довгий час утримувати увагу, бути посидючою, зосереджуватися на навчанні, чути, розуміти та виконувати прохання дорослих. Першокласник повинен вміти ефективно взаємодіяти з іншими учнями в класі та вчителем, долати конфліктні ситуації. Також важливо, щоб дитина мала інтерес до навчання. Якщо хоче читати і писати, цікавиться буквами і цифрами, - вона морально готова до школи.

Дитина має бути морально готовою прокидатися вранці, збиратися до школи, бути уважною на уроці, спілкуватися з вчителем, виконувати домашні завдання.

У дитини також має бути чітка мотивація, чому вона хоче йти до школи.

Секційне засідання

Расскажите подробнее...

29 серпня 2018 року на базі методичного кабінету відбулося секційне засідання членів РМО працівників психологічної служби Новоархангельського освітнього округу.

Тренінг "Про вірну дружбу"

Расскажите подробнее...

12 червня було проведене заняття-тренінг «Про вірну дружбу». Мета тренінгу розширити уявлення дітей про те, що таке дружба, сприяти поглибленому осмисленню поняття "дружба" і "друг"; формувати моральні якості учнів: уміння дружити, цінувати і берегти дружбу, бути вірним другом.

Тренінг "Світ емоцій. Які бувають емоції"

Расскажите подробнее...

Мета тренінгу: підтримувати у дітей мотивації на пізнання себе через світ емоцій. Згадати, які бувають емоції. Вчитися визначати свій емоційний стан. Дати дитині змогу виразити свій настрій.

Семінар

Расскажите подробнее...

20 квітня 2018 року на базі Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Маланюка Торговицького НВО відбулося засідання постійно діючого інтегрованого семінару працівників психологічної служби та організаторів виховного процесу з питань упровадження здоров’язберігаючих технологій в освітній процес з  проблеми «Практичне використання  здоров’язберігаючих технологій. Формування в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших як до найвищої соціальної цінності».

Цигарку палити – здоров'ю шкодити

Расскажите подробнее...

14 лютого в рамках Тижня здорового способу життя  учні 7 класу разом із практичним психологом стали учасниками тренінгу «Цигарку палити – здоров'ю шкодити». Метою тренінгу було  підвищити  рівень поінформованості підлітків з проблеми паління, надати інформацію про здоровий спосіб життя, усвідомити  руйнівний вплив паління на організм молодої людини; виховувати в учнів громадську позицію щодо свого здоров`я та здоров`я суспільства в цілому.

Безпека в Інтернеті

Расскажите подробнее...

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Гасло цього року – «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» 

Метою цьогорічного Дня безпечного Інтернету є достукатися до кожної людини та донести важливу інформацію про те, що від кожного з нас залежить наша безпека в онлайн просторі.

В Торговицькій загальноосвітній школі в цей день був проведений тренінг з учнями 9 класу  «Безпека в Інтернеті». Практичний психолог Суржко О.М. разом з учнями обговорювали питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав дитини та механізми їх захисту.

Семінар

Расскажите подробнее...

19 грудня 2017 року на базі Торговицької школи відбувся семінар вчителів інклюзивного навчання.
Тема семінару: "Впровадження інклюзивної моделі освіти учнів з ООП в умовах Торговицького НВО"
На семінарі виступали:
головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Федик Г.І.

«Забезпечення доступу до якісної освіти дітей з ООП – пріоритет держави у сфері освіти»;

ЗНВР Торговицького НВО, Сергієнко Л.В.,

«Впровадження інклюзивної та індивідуальної освіти у закладах ЗЗСО Торговицького НВО";

практичний психолог Торговицького НВО, Суржко О.М.

 «Сучасні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами в Торговицькому НВО».

Мастер-клас показали:

Ракул Н.П., вчитель Торговицької ЗШ Торговицького НВО

Урок математики 3 клас «Таблиця множення і ділення числа 7»;

Слюсаренко Г.Г., вчитель Торговицької ЗШ Торговицького НВО

Урок української мови 2 клас «Типи текстів»;

Чернега Н.Ф., вчитель Торговицької ЗШ Торговицького НВО та Голотова М.А., асистент вчителя Торговицької ЗШ Торговицького НВО

Урок позакласного читання 4 клас «Без верби і калини, нема України».

Батьківські збори «Попередження насилля в родині»

Расскажите подробнее...

Мета: попередження насильства в сім'ї, профілактика та запобігання жорстокому поводженню з дітьми; усвідомлення відповідальності батьків за виховання дітей щодо жорстокого ставлення до оточуючого світу, створення доброзичливої та відвертої атмосфери.
 

Тренінг «Кібербулінг як проблема порушення прав людини»

Расскажите подробнее...

Мета тренінгу:ознайомити учнів з поняттям кібербулінг; розкрити проблему «розважального медіанасильства», її зв'язок з порушенням прав людини; показати негативний  вплив інформаційно-комунікативних технологій на моделювання поведінки молоді.

Акція "Червона стрічка"

Расскажите подробнее...

ВІЛ і СНІД - це біда не однієї людини, не однієї нації, не однієї країни. СНІД представляє загрозу для всіх. Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання.

Заходи Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом традиційно відбуються зі символом цього дня - Червоною стрічкою. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

1 грудня і в Торговицькій школі відбулася акція "Червона стрічка", в якій взяли участь всі учні та працівники школи.

Акція "Наші долоньки проти насильства"

Расскажите подробнее...

Серед учнів школи був проведена акція "Наші долоньки проти насильства". Таким чином школярі протестують проти зла і несправедливості. Проведений захід змусив учнів задуматись  над тим, що кожен із нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості і насильства, змінити світ на краще.

Заняття-тренінг "Ми проти насилля"

Расскажите подробнее...

З  метою попередження проявів жорстокості та насилля серед учнівської молоді було проведено заняття-тренінг " Ми проти насильства".

У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла.

Акція "16 днів проти насильства"

Расскажите подробнее...

25 листопада 2017 року у Торговицькому НВО стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля».

Психологом Торговицького НВО, Суржко О.М., була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з створення інформаційного стенду «Щасливе дитинство без насильства», було розповсюджено буклети «Ми проти насильства!». Також розміщена інформація «Батькам про права дитини». Проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в школі». Також були проведені заняття-тренінги на теми: «Ми проти насилля», «Попередження насилля в родині», «Відповідальність починається з мене».

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, була проведена Акція «Червона стрічка», в якій взяли участь всі учні та працівники Торговицької школи, одягнувши червону стрічку, яку виготовили учні 10-11 класів. Відбувся тренінг з учнями 10-11 класу « Шляхи протидії торгівлі людьми».

Учні початкових  класів  взяли участь у Акції «Наші долоні проти насильства».

Закінчилася акція «16 днів проти насилля» заняттям-тренінгом «Кібербулінг як проблема порушення прав людини».

Засідання методичного об'єднання вчителів інклюзивного навчання

Расскажите подробнее...

До актуальних проблем успішної реалізації інклюзивного навчання належить питання компетентності  вчителя загальноосвітньої школи. Педагоги мають володіти базовими спеціальними знаннями, уміннями та навичками, необхідними для успішної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

З метою визначення тенденцій сучасної  освіти та ролі педагога у створенні ефективного інклюзивного навчання 31 жовтня 2017 року на базі Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Ф.Маланюка було проведено засідання методичного об'єднання вчителів інклюзивного навчання на тему: «Корекційна спрямованість навчального процесу для дітей з особливими потребами».

Адаптація учнів 5 класів

Расскажите подробнее...

У процесі навчання у школі дитина проходить через ті чи інші кризові етапи, кожний із яких має свою специфіку, свої проблеми, що потребують особливої уваги педагогів, батьків та психологічної служби навчального закладу. Одним із цих етапів є перехід учнів початкової школи у середню.

П’ятий клас – кінець дитинства, період, що безпосередньо передує підлітковому. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих, визнають їх авторитет, чекають від учителів, батьків та інших дорослих допомоги і підтримки. Це відкриває великі можливості для виховних впливів.

Готовність дітей до школи

Расскажите подробнее

    Вступ до школи - один з найбільш істотних періодів в житті дітей. Малюкам доводиться звикати до нової обстановки, до нового режиму, вчителів, змінюється звичний стереотип, зростає психоемоційне навантаження.

      Період адаптації є складним і складає від 4 до 7 тижнів. Діти в цей час дуже напружені не тільки фізично, а й психологічно. Тому, для своєчасного виявлення труднощів в адаптації першокласників, через які можливе виникнення такого явища, як шкільна дезадаптація, психологом проведене спеціальне психологічне дослідження.

Please reload

bottom of page